Jak nastartovat pracovní den? Inspirujte se.

Pracovní den

Dobu po probuzení se do nového pracovního dne trávíme každý z nás jinak. První kroky některých vedou přímo do kuchyně, kam směřují za uvařením velmi silné kávy, jiní z nás si po probuzení naopak zacvičí. Jak to mají naši lektoři? Inspirujte se jejich odpověďmi.

Zeptali jsme se: Jak vypadá Váš typický pracovní den? Máte nějaký rituál, kterým zahajujete den, než jdete do práce?

Radek Tejkl

 

Radek Tejkl, kreativec, grafik a webdesignér (www.radektejkl.cz)

Pracuji z obýváku, takže první rituál je přejít z ložnice do obýváku. :) Dávám si kraťoučkou rozcvičku. No, spíš je to takové protažení a prodýchání nového rána. Někdy si přečtu nebo pustím něco, co mě zajímá. Nikdy nezačínám e-maily.


Jiří BenediktJiří Benedikt
, konzultant, lektor a podnikatel (www.jiribenedikt.com)

Ráno vstanu, chvíli si čtu nebo se něco učím a kolem deváté začínám doma pracovat na těch nejzásadnějších věcech, dokud jsem ještě čerstvý. Kolem 13:00 jdu do kanceláře, kde se potkáváme s kolegy z ehotelu, pracujeme na různých věcech, případně jim pomáhám s tím, s čím si neví rady. E-mail otvírám až kolem 16:00. Večer pak pracuju doma, jdu lézt na stěnu, běhat, nebo s přítelkyní nebo s kamarády vyrazím ven. Důležité je ráno si připomenout, proč člověk ráno vstává a jaká je ta nejdůležitější věc, která ho nejvíce posune k jeho cílům. A na té začít dělat. Protože jediné, co ovlivníte na vašem dlouhodobém růstu, je dnešní den.

 

Tomáš ReinbergTomáš Reinbergr, podnikatel, sportovec, meditátor a kouč (www.vaseliga.cz)

Jelikož jsem teď se ženou na půl na mateřské, je posledních 10 měsíců všechno jinak. Dříve jsem si rád vstal brzo, vypil zázvorový čaj, prošel se s dýchacím cvičením, dal pár pozdravů slunci, zameditoval 20 min, posnídal a poté vyrazil pracovat. Pracoval do oběda, a poté znovu do večeře, které předcházela 20 min meditace. Večer sport, kultura či žena. Teď je to ale tak, že dopo se stihnu sotva nasnídat, protože do 2 hlídám Davídka, poté si jdu odpočinout na pozdní oběd, chvíli si čtu, nebo medituju, než se dost vzpamatuju a můžu se pustit do práce či schůzek. Když chci zařadit četbu či nějaký sport, jdu spát okolo půlnoci a ráno v 7 už mi zase Davídek leze po hlavě. :) Ale prý to brzy skončí, cca za 15 let. :)

Monika Hauptvogel

 

Mgr. Monika Hauptvogel, personalista a náborář z praxe (www.pohovor.eu)

Mám kancelář doma, takže často vstávám v 7:00, v 7:02 jsem v županu u počítače a vyřídím a rozešlu emaily. Než ostatní lidi dojdou do kanceláře k emailu, tak já mám minimálně hodinu a půl času, kterou většinou věnuji sportu. Pak schůzky, konzultace, školení,…žádný den není stejný.

 

Karel IzeraKarel Izeramarketingový profesionál na volné noze (www.b-effective.cz)

Mám řadu rituálů. Vstávám většinou ve 4 hodiny ráno. Je-li práce více, nemám problém vstát i ve 2 ráno. Na vyspání mi stačí 6 hodin a většinou usínám s dětmi okolo deváté. Kolem třetí mám tedy již naspáno a mohu vstát. Mám pak čas si připravit plán dne a vyřešit největší úkol než se vzbudí děti a nastane ranní kolečko hygieny, snídaně a příprav na odchod. Když je dům po odjezdu rodiny prázdný, skočím ještě zpět do postele a hodinu a půl si čtu vzdělávací knihy a odborné články z mého oboru. Až poté se přesouvám k počítači a začínám práci pro klienty. To bývá kolem deváté hodiny.
Po obědě si dopřeji procházku podél řeky, kde si urovnám myšlenky a plány a vracím se zpět k počítači kde pracuji, než se rodina později odpoledne vrátí. Odpoledne a večer se věnuji rodině.
Toto se samozřejmě mění v dny, kdy mám naplánované schůzky s klienty či je nutné zařídit nějaké pochůzky po městě či úřadech.
Tento svůj rituál ještě stále upravuji a vylepšuji. Musím do něj propašovat nějaké pravidelné cvičení, to se mi zatím moc nedaří.
Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Studentka sociologie, angličtiny a společenských věd, milovnice jazyků, hudby, umění, fotografie a hezkých slov :)

instagram.com/zuzanks
Zuzana Horáková

Add Comment

Click here to post a comment