Jaký je rozdíl mezi Google a Alphabet?

2560

To, že se Google stane dceřinou společností Alphabet, bylo poprvé oznámeno v srpnu 2015 a v pátek 2. října se tak stalo. Co to ale znamená pro nás, koncové uživatele?

Alphabet Inc. je společnost provozovaná Larry Pagem a Sergey Brinem, původními spoluzakladateli Googlu.

Pod značkou Google zůstávají služby jako Android, YouTube, Google Apps, Google Maps a Google Ads a hlavně – vyhledávač Google, který to vše začal. Co tedy spadá pod Alphabet? Jsou to firmy Calico, Google Life Sciences, Nest Labs, Google Fiber, Google X, Google Ventures a Google Capital.

Google X byla dříve divize Google určená k experimentům. Mezi její současné projekty patří například drony, samoovladatelná auta či proslulé Google Glass. Za zmínku stojí projekt Loon – Google se snaží vytvořit univerzální přístup k internetu využitím balónů, které budou přenášet bezdrátové přístupové body.

Calico (zkratka pro California Life Company) má za úkol provádět výzkumy, které mají zabránit stárnutí a bojovat proti nemocem spojeným se stářím. Příkladem jsou kontaktní čočky, které dokáží změřit hladinu cukru v krvi lidem trpícím cukrovkou.

Nest Labs se snaží vyvíjet chytré elektrospotřebiče pro domácnost, zatímco Google Fibre má za úkol vyvinout ultra rychlé širokopásmové připojení v amerických městech. Google Ventures Google Capital mají na starosti investování do jiných společností ve formě venture kapitálu nebo dlouhodobé investice.

ZdrojWired

 

Add Comment

Click here to post a comment