Co se vám snaží sdělit vaše sny?

sny

Říká se, že během noci se nám snů zdá hned několik – jen si je často nepamatujeme. Jindy naopak prožijeme sen tak živý, že bychom dali ruku do ohně za to, že se stal. Přejeme si, aby se vyplnil, nebo nás vyděsí k smrti.

Původ snů a jejich důvod se zřejmě ještě dlouho nedozvíme. Nezřídka kdy se však stane, že nás sny na něco upozorní nebo nás varují (i přesto, že jejich zprávu ne vždy pochopíme a uvědomíme si ji včas). Každý si v tomto ohledu musí svou intuici vybudovat sám. Jaké jsou ale znaky, které se ve snech objevují opakovatelně a mají svou určitou platnost?

Vlasy

Ať už se nám zdá, že máme dlouhé vlasy nebo že je nemáme vůbec, podobné sny mohou indikovat, že potřebujeme něco napravit ve svém vztahu. Rovněž symbolizují touhu po propojení s jinými lidmi, a to až na sexuální úrovni.

Pád

Jeden z nejčastějších motivů. Sny o padání dokážou být velmi znepokojující, zvlášť, pokud se z něj probudíme nárazem. Možná se nám naše podvědomí snaží říct, že se nám věci v životě vymykají z rukou. Jsme ve stresu více než obvykle? Náš mozek pravděpodobně potřebuje nabýt duševního klidu – toho můžeme dosáhnout procházkami v přírodě, meditacemi nebo sportem.

Útěk

Běžíme, protože nás něco nebo někdo honí. Možná nám ve snu nejde utíkat rychle nebo se nedokážeme pohnout. V případě těchto snů jejich poselství není nijak šokující – pravděpodobně se snažíme od něčeho utéci i ve svém životě, aniž si to třeba uvědomujeme. Může to být nepříjemný hovor, který odkládáme, nebo si nechceme něco přiznat. Jediný způsob, jak to vyřešit, je tomu čelit.
Nazí na veřejnosti
Sny trapné až na půdu. Jsme na jakémkoli veřejném místě a nejednou si uvědomíme, že na sobě nemáme žádné oblečení. Podvědomě nejspíš postrádáme sebevědomí nebo se obáváme, že se provalí nějaké naše tajemství.
Všemožná havěť
Pavouci, brouci, mravenci, škvoři a podobná drobotina. Nic příjemného, zdá-li se nám o tom, jak to po nás leze. Stejně jako se nám něco nepříjemného pravděpodobně děje i v našem životě, co se snažíme ignorovat, ale stále se to zhoršuje.
Let
Sny o létání patří k těm příjemným. Po probuzení si přejeme, aby to nebyla pouhá hra podvědomí. To se nám pravděpodobně snaží naznačit, že je čas učinit odvážné rozhodnutí, abychom se mohli rozloučit s tím, co nás drží zpátky.
Zuby
Trhají nám je nebo se rozpadají. Noční můry pro ty z nás, kteří by dali cokoli za to, aby nemuseli jít na pravidelnou kontrolu ke svému zubaři. A skutečně neznačí nic dobrého – ztrácíme kontrolu nad tím, co se děje kolem nás, moc nebo sebevědomí? Vztahy i zaměstnání, něco se nám zkrátka hroutí.
Voda
Poklidná jezera i zuřící bouře – voda jakožto symbol je velmi proměnlivá a záleží, v jaké formě se nám ve snu objevuje. Podle toho indikuje, jak klidný nebo naopak znepokojený náš život právě je.

Věříte, že se vám sny snaží něco říct, nebo jsou pro vás jen doprovodným jevem spánku?


Inspirováno článkem z Earthables.com

Sabina Dudová

Sabina Dudová

Studentka japonské filologie a žurnalistiky. Sarkastický fantasta s nosem zabořeným v knihách. Nezastavitelný žvanil, jakmile dojde na cokoli spojeného s japonskou kulturou.
Sabina Dudová
Tags

Add Comment

Click here to post a comment