Co vám introvert nikdy neřekne, ale měli byste to vědět?

introverti

Ve světe, který se točí směrem vstříc extrovertům, si introverti dávají pozor na to, co říkají. Nepřejí si totiž, aby působili na své okolí divně. Jejich nejbližší pro tato nepsaná přání mají pochopení, ale těm ostatním to introverti nepoví.

Nemůžeme jim to mít za zlé a není fér je obviňovat z neupřímnosti. Je to jejich způsob, jak pečovat o harmonii ve společnosti.

„Říkat introvertovi, aby šel na večírek, je jako říkat svatému, aby šel do pekla.“ –  Criss Jami, Killosophy

Nejsem nezdvořilý, jen si na tebe musím zvyknout.

Při seznámení se vám možná budou zdát jako nemluvní, rezervovaní a bez zvláštního nadšení, že vás poznali. To ale jen proto, že vás neznají a bude jim chvíli trvat, než se ve vaší blízkosti budou cítit uvolněně.

Nechci velkou oslavu narozenin.

Myslíte to dobře – chcete pro svého přítele uspořádat velkolepý večírek, pozvat všechny jeho známé a pronést přípitek na jeho počest. Ale introverti nesnáší pozornost ostatních lidí. Navíc své narozeniny pravděpodobně nevnímají jako takovou událost, aby je chtěli slavit ve velkém stylu. Chcete-li je potěšit, pozvěte je na večeři s dalšími dvěma nejbližšími přáteli.

Napíšu ti, volat nebudu

Mnohem pohodlnější než hovor jsou jim textové zprávy a e-maily. Mohou si totiž skutečně promyslet, co chtějí odpovědět, aniž by bylo divné, že jim to pár minut trvá. Zároveň mají únikovou cestu, pokud chtějí něco odmítnout a hledají nejzdvořilejší způsob.

Klidně si budu hrát na extroverta, ale…

Dokáží se překonat a chovat se společensky – uspořádat večírek a hostit spoustu lidí. Ale takový stav má krátkou trvanlivost. Poté jim dejte čas se pořádně dobít časem stráveným o samotě.

Nesnáším davy

Neradi se prodírají přelidněnými obchodními centry a náměstími. Jsou nervní z toho, že se jim někdo plete pod nohy a že se někomu pletou oni. Všude kolem je příliš mnoho impulsů, na něž musí reagovat, a jsou z toho nervní.

Chci být sám

Nemusíte si o ně dělat starosti, nic špatného se jim neděje. Potřebují chvilku pro sebe, kdy se nemusí vypořádávat se společností. A nechtějí to ani vysvětlovat.

Nemám tě rád

I pokud introverti nemají rádi vaši společnost, nedají vám to nijak najevo, protože se chtějí vyhnout konfliktu. Žádné drama jim za tu energii nestojí. Nepoznáte to na nich, budou se k vám chovat zdvořile, ale nebudou vás jako společníka vyhledávat.

Nechci mluvit jen proto, aby nebylo ticho

Není jim příjemné vymýšlet témata jako počasí, dovolená nebo společní známí. Introverti chtějí přemýšlet a do hloubky rozebírat závažné otázky. Bezcílné žvatlání je pro ně ztrátou času.

Introverti nejsou neupřímní, jen dávají přednost harmonii skupiny před vlastním, často okolím nepochopeným, pohodlím.


Inspirováno článkem z Earthables.com

Sabina Dudová

Sabina Dudová

Studentka japonské filologie a žurnalistiky. Sarkastický fantasta s nosem zabořeným v knihách. Nezastavitelný žvanil, jakmile dojde na cokoli spojeného s japonskou kulturou.
Sabina Dudová
Tags

Add Comment

Click here to post a comment