Jak poznat, že jste s partnerem ve vztahu introvert-extrovert?

extrovert

Protiklady se přitahují, že? A introvert a extrovert jsou jako černá a bílá. První z nich raději stráví čas sám nebo v úzkém kruhu přítel, druhý z nich je pro každou společnost. A rozdílů je mnohem víc. Jak poznat, že jste v takto protipólovém vztahu, jaké komplikace z toho mohou plynout a jak to vůbec poznat?

Takový vztah skýtá mnohé výhody, ale zároveň jsou věci, na které by si oba měli dát pozor a především v nich na sebe brát ohled.

Opouští večírek každý zvlášť

Čistě proto, že extrovert si rád pokecá až do brzkého rána, kdežto introvert se už po dvou hodinách nemůže dočkat klidu domova. A buďto si ustoupí, nebo každý odejde sám. Ale hádat se kvůli tomu a vzájemně se za to obviňovat je nesmysl – zkrátka mají každý jinak velký pohár společenskosti.

Extrovert zachraňuje tlachání s ostatními

Protože introvert na něj moc není a ani nemá příliš velký zájem na tom se s kdekým bavit o ničem. A protože extrovert je v podobných společenských vodách mrštný jako ryba, svého partnera před small talkem zachrání. A rád.

Po hádce si jeden chce promluvit a druhý popřemýšlet

Introvert si raději popřemýšlí, což se vztahuje i na důvod/obsah/výsledek hádky, ale jeho protějšek žije stylem co na srdci, to na jazyku a chce to vyřešit hned, protože už včera bylo pozdě.

Domlouvání rande je peklo

Každý si totiž pod pojmem „ideální schůzka“ představuje něco docela jiného. Introvert si vysní večeři v oblíbeném podniku, procházku nebo návštěvu kina, naproti tomu extrovert upřednostní návštěvu baru, ideálně ještě s dalšími přáteli.

Extrovert se omlouvá za introverta, který nemohl přijít

Introvert má pravděpodobně v zásobě několik výmluv pro to, proč někam nemůže – bojí se totiž, že když přizná, že se mu nechce, bude působit nezdvořile. Cokoli postačí – práce, únava, jiná práce, domácí práce, jiná akce. Jeho společenská polovička ale nechce promeškat jedinou příležitost pro to, aby se s kýmkoli setkala. Takže buďto půjde sama a partnera omluví, nebo s ním zůstane doma.

Volný víkend je pro každého jiný pojem

Pro introverta oáza klidu a odpočinku, pro extroverta nekonečná nuda, na níž si nepřestane stěžovat. Zvlášť zkomplikovat se to může, pokud spolu pár nežije a introvert se s partnerem nechce o víkendu vidět – extrovert se pravděpodobně urazí, i když pro to ve skutečnosti nemá důvod. Jeho protějšek jen potřebuje být chvíli sám.

Extrovert mluví a introvert poslouchá

Každý totiž vnímá ticho jinak – extrovert jako zbytečné a promarněné, introvert jako uklidňující a kouzelné. Na druhou stranu, extroverti jsou výborní vypravěči a introverti umí naslouchat. I oni umí být ukecaní, ale musí se jim téma strefit do nálady – jinak vše holt okecá ten upovídanější.

Extrovert má přátel spoustu, introvert pomálu

Protože to tak každému vyhovuje. Pokud se ale extrovert bude svému partnerovi snažit představit každého svého známého, příliš nepochodí.

Všechny vztahy stojí na kompromisech. A platí to dvojnásob, když se dají dohromady introvert s extrovertem.


Inspirováno článkem z Earthables.com

Sabina Dudová

Sabina Dudová

Studentka japonské filologie a žurnalistiky. Sarkastický fantasta s nosem zabořeným v knihách. Nezastavitelný žvanil, jakmile dojde na cokoli spojeného s japonskou kulturou.
Sabina Dudová

Add Comment

Click here to post a comment