Jak účinně bojovat se stresem

pexels-photo

Máte stresující práci? Život? Stres není dobrý přítel a je třeba s ním bojovat. Přečtete si několik strategií, jak bojovat se stresem: Jak je možné se stresem zatočit, nebo jej alespoň zmírnit.

Necítit se provinile

Mnoho z nás tráví hodně času tím, že se stresuje zbytečnými věcmi. Cítíme se provinile, že náš život není dokonalý nebo vybalancovaný. Život ale nikdy nemůže být dokonalý, jelikož jsou tu stále sny a cíle, kterých chceme dosáhnout.

Spokojte se s „dobrým“

Někdy je sice super být v něčem skvělý nebo přímo dokonalý, ale ne vždy je to možné. Pokud nestíháte a musíte udělat mnoho věcí naráz, někdy prostě stačí udělat věci ne perfektně, ale dobře. Pokud uklízíte dům před příjezdem návštěvy, která se ale ohlásila dřív, než bylo plánováno, spokojte se s úklidem na 80%. Stejně nikdo kromě vás ten mini rozdíl nepozná.

Dobrý spánek

Spánek je velmi důležitý. Ve spánku nabíráme potřebnou energii, abychom mohli celý další den fungovat, Bojovat se stresem ve spánku se vyplatí. Pokud se ale budete o dobrý spánek okrádat, vaše produktivita bude nižší a nižší. Díky tomu, že chodíte spát o hodinu nebo dvě déle, než byste chtěli, tělo se vám „odvděčí“. Budete roztěkaní, budete dělat více chyb a můžete také z dlouhodobého hlediska přibrat na váze. A to za to nestojí.

Šetřete čas

Až budete zase vybírat třeba nového doktora, zubaře, kadeřnictví, školku a tak dále, vybírejte ta nejbližší zařízení. Samozřejmě, pokud chcete chodit do výběrové školy nebo tenisového klubu, určité dojíždění se vyplatí. Vždy ale přemýšlejte nad tím, zda za to ucpané ranní silnice a velmi brzké budíky opravdu stojí.

Řekněte ne ostatním a sobě ano

Někdy je potřeba říct ne určitým věcem, abychom jiným mohli říci ano. Udělejte si čas na sebe, přemýšlejte, relaxujte, zlepšujte se. Život jde dál, přestože jsme na akci s přáteli nebyli.

Vypněte

Nejen z hlediska odpočinku, ale vypněte všechno, co by vás od něj mohlo odvádět. Vypněte mobil, televizi, počítač a užívejte si krásné tiché chvíle klidu.

Zdroj: success.com

Tags

Add Comment

Click here to post a comment