Komu patří hlas Siri?

dcqehohll3cy5ytjkdvq

Uživatelé Apple produktů určitě ví, co je to Siri. Jedná se o osobního asistenta, který pomocí hlasové aktivace dokáže zavolat vašim známým, naplánovat schůzku nebo ukázat trasu. Funkce Siri byla poprvé přidána v roce 2011 k iPhone 4S a o rok později k třetí generaci iPadů.

 A jestli jste někdy přemýšleli komu může patřit hlas Siri, zde vám přinášíme odpověď.
Karen Jacobsen, Jon Briggs and Susan Bennett – but you will know them all as Siri.
Seznamte se: Karen Jacobsen, Jon Briggs a Susan Bennett nebo-li Siri.
Siri může být jak žena, tak muž, dle vašich preferencí.
Jon Briggs je hlasem britského Siri. Susan Bennett namluvila americkou verzi a mimoto je i hlasem společnosti Delta Airlines. Karen Jacobsen je kromě australské verze Siri i hlasem, který je v Austrálii slyšet z GPS navigací.

Jak se člověk stane hlasem Siri?

Susan byla vybrána náhodou, z digitální banky hlasů z roku 2005. Nahrávání do takové databáze zabralo 4 hodiny denně, pět dní v týdnu, po celý jeden měsíc. Karen byla zase vybrána skrz komparz a Jona vybral Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů Apple, kterého potkal na tech-konferenci.

Susan Bennett in recording studio

„Potkal jsem mnoho lidí, kteří mi vyprávěli, jak požádali Siri o ruku. Takže jsem nejspíš byl požádán o ruku víckrát než jakýkoliv jiný Brit!“ – Jon Briggs

Jaké jsou reakce okolí na to, že jste Siri?

Většina lidí je nadšená. Karen se pravidelně ptají přátelé, zda by jim nenamluvila zprávy pro jejich děti, aby si vyčistily zuby a šly spát, kdy jim rodiče nařídí. Na druhé straně také dostává děkovné dopisy za pomoc, kterou ostatním poskytlo Siri, skze její hlas. Hlas Susan mnozí ani nepoznají, jelikož je mnohem hlubší, než jakým běžně hovoří. Většina lidí považuje Siri skoro za normální lidskou bytost, a ne technologii. Pro Jona dokonce, když byl minulý rok nahrazen jiným Siri hlasem, proběhla kampaň na Twitteru, aby Apple znovu nainstalovalo jeho hlas!

A právě proto, že spolu s vývojem svých technologií Apple nezapomíná ani na pravidelný update Siri hlasů, kdoví, jestli se příštím Siri hlasem nestane zrovna váš známý!

Add Comment

Click here to post a comment