Na úspěšný den se připravte už večer

večer

Že den začíná až ráno po probuzení? Možná. Ale úspěšný den začíná už večer předtím. To proto, abyste byli na úspěšný den pořádně připraveni.

Už dříve jsme si řekli, jak vypadá ráno úspěšných lidí. Ale co jejich večer, než se uklidí ke spánku? Ten totiž slouží jako most do dalšího dne a určí, jak se nám den povede. Dobrý před-start nám mohou umožnit následující návyky.

Rozhýbejte se

Máte za sebou těžký den a neměli byste ulehnout do postele celí přesezení, rozbolavělí a ztuhlí. Zkuste se v průběhu večera protáhnout, aby vás druhý den nic nebolelo. Navíc, lehké zasportování vás přivede na jiné myšlenky a uvolní stres. Jakýkoli pohyb se počítá – jóga, běh okolo bloku, posilování. Cokoli, co vyplaví endorfiny do vašeho těla.

Udělejte si čas na blízké

Možná toho máte v práci nad hlavu a nějaké povinnosti si táhnete i domů. Nezapomínejte ale na svou rodinu, která na vás čekala s večeří. Jsou to právě oni, kdo vás dokáže nejspolehlivěji dobít energií a kteří vás budou podporovat, kamkoli se hnete. Proto jim věnujte tolik času, kolik jen budete moci.

Vzdělávejte se

Na přiučení se něčemu novému je vždy správný čas. Zaměřte se na cokoli, abyste ze sebe vypracovali něco lepšího. Můžete se začít učit nový jazyk nebo se třeba zdokonalit své dovednosti na počítači. Neustálým učením udržíte svůj mozek v pozoru. Vaši mysl obohatí i pravidelné čtení, které zlepšuje vaše komunikační dovednosti a inspiruje vás

Buďte vděční za uplynulý den

I když se vám něco nepovedlo, nemohlo to dopadnout tak špatně, když jste nakonec skončili doma se svou rodinou a vyhlídkou na další den. Najděte si na náročném dni něco, na co můžete být hrdí, místo toho, abyste se jen hnali dál někam za horizont.

Připravte se na problémy zítřka

Čeká vás další den. Připravte si na něj bojovou strategii. Dejte si chvilku na to, abyste si zrekapitulovali, co musíte další den stihnout udělat a co vás čeká, abyste náhodou na něco nezapomněli. Začněte tím nejdůležitějším, co za žádných okolností nesnese odkladu. A přihoďte pár záložních problémů k řešení pro případ, že vám zbude čas.

Ale pozor! Během té velké přípravy na další den nezapomeňte, že se musíte také pořádně vyspat. Pokud stihnete všechno výše zmíněné, ale nezbudou vám víc než tři hodiny na spánek, vůbec si nepomůžete.

Nepodceňujte večerní přípravy na úspěšný druhý den. Jsou stejně tak důležité jako ty ranní.


Inspirováno článkem z Success.com

Sabina Dudová

Sabina Dudová

Studentka japonské filologie a žurnalistiky. Sarkastický fantasta s nosem zabořeným v knihách. Nezastavitelný žvanil, jakmile dojde na cokoli spojeného s japonskou kulturou.
Sabina Dudová

Add Comment

Click here to post a comment