Poslouchejte svou intuici – jaké signály k vám vysílá?

signály

Všichni máme svou intuici – ale ne všichni se jí řídíme. Měli bychom se to ale naučit všichni. Intuice nás provádí spletitým životem a snaží se nás uchránit před zklamáním a bolestí.

Někdy jsou tyto signály jen velmi slabé a není lehké si jich vůbec všimnout. Jindy na nás křičí ze všech sil, dokud se nezachováme v souladu s jejich ozvěnou. Občas přicházejí pokoutně ve formě snů. Intuice ale funguje podobně jako sval – čím více ji budeme trénovat, tím silnější bude. Když se ji rozhodneme ignorovat, přestane se pokoušet nás ochránit. Ale pokud se jí budeme řídit a naučíme se jí věřit, bude nás varovat častěji a zřetelněji.

„Intuice znamená vidět duší.“ – Dean Koontz

Následující signály si proto zaslouží vaši pozornost.

Něco prostě není v pořádku

Základní znamení. Je to jen slabý pocit, ale bývá pravdivý. Jestliže se nám něco takříkajíc nezdá, něco na tom s největší pravděpodobností bude. Nezbývá, než to vzít v potaz a snažit se nějak situaci uklidit zpět tam, kde by měla být.

Potřeba se víc věnovat sám sobě

Máte se sejít s přáteli, ale nějak se vám nechce? To se vám vaše intuice pokouší říct, že potřebujete chvilku pro sebe. Každý máme práh společenskosti někde jinde, ale neustále s někým trávit čas a udržovat konverzaci může být nesmírně vyčerpávající. Proto když zjistíte, že prostě nechcete být ve společnosti jiných lidí, dopřejte si chvilku o samotě.

Zdravotní varování

Něco, co byste neměli ignorovat za žádnou cenu – zdraví totiž máme jen jedno. Jakmile se vám tělo snaží říct, že s ním něco není v pořádku, poslechněte ho a odpočiňte si – práce bude muset počkat. Svět se nezboří. Může to být i jen občasná bolest hlavy – tím, že si vezmete prášek a budete pokračovat v práci, svému tělu nijak nepomůžete. Jen ho oblbnete, aby vám náhodou jeho selhání nenarušilo denní režim. Přitom ve skutečnosti potřebujete pořádný spánek nebo horký čaj. Chraňte si své zdraví, vše ostatní je nahraditelné.

Sny

Ve snech se skrývají zprávy, které nemusíme rozklíčovat hned – i když jsou ve skutečnosti tak zřejmé. Věřte jim a pokuste se jejich signály rozklíčovat. Mohou obsahovat varování i řešení nějakého vašeho problému.

Signály, že vše je jak má být

Pokud si jich všimnete, jste na správné cestě. Obyčejný dobrý pocit – když přijdete z práce nebo se vrátíte domů, když se po dlouhé době vidíte s kamarády, i když se vítáte s partnerem. Říká-li vám intuice, že vše je, jak má být, užijte si to.

„Věřím v intuici a inspiraci… Občas cítím, že mám pravdu. Ne snad, že bych to věděl.“ – Albert Einstein

Intuici v našem životě nic nenahradí. Snaží se nás postrčit na správnou cestu, stačí jen vnímat její signály.


Inspirováno článkem z Earthables.com

Sabina Dudová

Sabina Dudová

Studentka japonské filologie a žurnalistiky. Sarkastický fantasta s nosem zabořeným v knihách. Nezastavitelný žvanil, jakmile dojde na cokoli spojeného s japonskou kulturou.
Sabina Dudová

Add Comment

Click here to post a comment