Předáváme zkušenosti: Jak správně propagovat svůj online kurz?

online-kurz

Pokud máte svůj online kurz na portále VimVic.cz a prodáte jej přes své kanály, můžete za něj získat vyšší provize. A to je velmi příjemné. :-)  Jak ale prodávat přes své kanály? Níže si můžete přečíst pár tipů, jak na to. Vybrali jsme 4 možnosti s tím, že každá lze použít sama nebo v kombinaci s další.


1. Lektorský kupón

Jedním z nejlepších způsobů je využít kupón. Je to v podstatě sleva na váš kurz pro studenty přímo od vás jako od lektora. Na VímVíc vám ho pro váš kurz rádi vystavíme. Máme pro vás i malé doporučení – kupón je dobré pojmout nějak tématicky (např. k určitému svátku, k nějaké události ve vašem životě, třeba k narozeninám apod.). Takto ty kupóny fungují mnohem lépe. A možné jsou samozřejmě i papírové kartičky s kupónem.

2. Promo na sociálních sítích

Dnes tráví čas na sociálních sítích skoro každý. Jen Facebook má v ČR přes 4.5 miliónu účtů, a proto jsou právě sociální sítě ideálním místem pro promo vašich kurzů.

Zde platí pár důležitých pravidel:

  • U příspěvku vždy mějte obrázek (a video je ještě lepší), ten přitáhne mnohem více pozornosti. Pokud obrázek nemáte, rádi vám ji dodáme.
  • Zprávu přizpůsobte stylu vaší komunikace, ale mějte na paměti, že je dobré lidem v jedné větě říci, proč je váš kurz zajímavý.
  • Naplánujte si více takovýchto příspěvků s časovým odstupem a na různých sociálních sítích (velmi dobrý pro kurzy je i LinkedIn).

3. Emailing

Máte ve vaší emailové schránce hodně kontaktů? Tak proč je taky nevyužít. :-) 

Jak by mohl vypadat email, ve kterém dáváte vědět o svém kurzu?

  • Dejte vědět, o čem kurz je a proč je zajímavý –  v pár větách.
  • Nezapomeňte použít i nějaký vizuální prvek (např. obrázek).
  • Přidejte link na váš kurz na VimVic.cz (ale pod vaším partnerským odkazem).
  • Vhodná je i nějaká úvodní pobídka –  např. sleva (viz lektorský kupón).

Pro ukázku – takovéhle emaily posíláme my:

email

 

4. Odkazujte na svůj kurz (na webu, v email podpisu)

Dalším zajímavým způsobem, jak můžete zcela nenáročně upozornit na váš kurz, je vložit odkaz na kurz u vás v emailu nebo na webu, pokud nějaký web či blog máte. Může to vypadat třeba takto:

odkaz

Věříme, že vám tyto tipy pomohly a budete využívat široké možnosti propagace kurzu stejně, jako je využíváme my ve VimVic.cz. :-)

 

 

Add Comment

Click here to post a comment